Kategorie materiałów Ekonomia

Przedmiot: Psychologia Wróć do kategorii

Psychologia robienia pieniędzy 127 stron

plik Pobierz Psychologia robienia pieniedzy 127 stron.doc

to tylko zajawka. całość w pliku do pobrania.

Psychologia robienia pieniędzy
SPIS TREŚCI
Wstęp
Dokonałeś wyboru
Co to takiego: bogactwo?
Od czego zacząć?
Konsultacje Świadomości Dobrobytu
Jak przy małym nakładzie pracy uruchomić i zwiększyć przepływ gotówki?
Zasada sugestii
Warunki spełnienia świadomej kreacji
Aforyzmy o bogactwie
Bogaty, czy biedny... Przyjemnie jest mieć pieniądze!
Prosperująca świadomość.
Seminarium o pieniądzach
Sposoby podporządkowania rynku
Bądź pomysłowy i twórczy!
Bogactwo materialne
Gwarancje i bariery bezpieczeństwa.
Sztuka programowania podświadomości
Świadomość dobrobytu i świadomość nędzy
Dlaczego dotychczas ci nie wyszło?
Jak uniknąć niepowodzeń?
Niska samoocena, czy szatan?
Ograniczające przekonania
Wsiąść do pociągu...
Wartość pozytywnego nastawienia i przebaczenia
Moc kreacji
Polska zupa...
Konkretyzacja - czyli umiejętność wyboru.
Zachowaj rozsądek
Lista celów priorytetowych
Energia sukcesu
Równowaga psychiczno - energetyczna.
Rebirthing - świadome oddychanie energią.
Trwałość ograniczających wzorców i ich przemiana
Regresing - uzdrawianie stosunku do przeszłości
Bądź dla siebie życzliwy
Jesteś orłem
Poczucie dowartościowania siebie
Poczucie bezpieczeństwa i moc umysłu
Jestem w porządku
Pieniądze i zaspokajanie potrzeb
Zaspokojenie potrzeb, a emocje
Dbaj nie tylko o jakość życia, ale i myślenia
Co jest twoim prawdziwym pragnieniem?
Prestiż i bogactwo
Wyobraźnia i twórczość
Moc wyobraźni
Żyj i daj żyć innym tak, jak tego chcą.
Wiara, ufność, kreacja
Prośba, która zostaje spełniona
Źródło wszelkiego spełnienia
Urzeczywistniaj i wyrażaj.
Z czym do kreacji?
Świadomość doskonałości
Kłopoty w kreacji
Biznes związany z samodoskonaleniem
Zasady zdobywania klienteli
Etapy zdobywania klienteli
Rebirthingowa Grupa Wsparcia.
Co zrobić, żeby zwiększyć dochody?
Jak zostać wziętym profesjonalistą w biznesie samodoskonalenia?
Zasady odnoszącego sukcesy rebirthera
Jestem doskonałym terapeutą
Jak zostać terapeutą regresingu?
Płacić, nie płacić?
Stać cię, by pracować i płacić.
Negocjacje
Wzajemne relacje
Nie jesteś Świętym Mikołajem
Otwartość na dzielenie się
Inwestuj w swój rozwój!


LESZEK ŻĄDŁO, LEONARD ORR...
PSYCHOLOGIA ROBIENIA PIENIĘDZY
Opracowanie i tekst wiodący: (LŻ) Leszek Żądło,
Współautorami książki są:
(LO) Leonard Orr,
(ZP) Zbigniew Prochowski,
(DL) Dariusz Loga,
(MK) Mirosław Kądziela,
(AT) Andrzej Trzopek,
(BA) Beata Augustynowicz,
(DB) Danuta Brzeźniak,
(DA) Dorota Albertowicz,
(ML) Monika Lelonkiewicz,
(AK) Andrzej Kluza,
(AO) Aleksander Orłowski,
(JC) Janusz Czyba,
(ND) Norbert Duży,
(MP) Michał Pierzyński,
(PS) Piotr Sawicki,
(TW) Tomasz Wiejacki,
Tłumaczenie tekstów L. Orra z jęz. angielskiego: Monika Pilarska, Zbigniew Zagajewski


Wstęp
(LŻ) Z prawdziwą przyjemnoscią przygotowywałem niniejszą publikację. Czyniłem to tym chętniej, że kilka lat wcześniej spotkałem się ze wspaniałymi tekstami autorstwa Leonarda Orra pt "Konsultacje prosperującej świadomości" i wiele dzięki nim skorzystałem. Opierając się o nauczaną przez niego metodę rozpocząłem samodzielne przedsięwzięcia gospodarcze. Kosztorys pierwszego z nich wynosił ok. 40 mln starych zł. z zaznaczeniem, że 50% należy wpłacić z góry, a pozostałe 50% do miesiąca. Przystępując do inwestycji dysponowałem kwotą 600 tys. starych zł. i pewnością, że skoro ta metoda działa, to na pewno będę miał odpowiednią kwotę w odpowiednim czasie. I zadziałała również w moim przypadku.
A oto, co na ten temat napisał sam Leonard Orr:
(LO) Pod koniec lat szećdziesiątych i na początku siedemdziesiątych udoskonaliłem swoje zdolności do podwajania dochodów ludzi pracujących we własnych firmach i na posadach, poprzez udzielanie im osobistych konsultacji.
W 1974 roku, umożliwiłem szerokiej publiczności dostęp do mądrości, dzięki organizowaniu publicznych seminariów. Od tego czasu, wiedza ta jest rozpowszechniana w kilku ksiąkach, które zostały przeczytane przez miliony ludzi. Moje Seminarium o Pieniądzach, zainspirowało ponad 100.000 ludzi, którzy założyli własne interesy, oraz sprawiło, że drugie tyle podwoiło swoje dochody.
Około roku 1977, razem z grupą przyjaciół, stworzyliśmy pierwsze ,,Konsultacje Świadomego Dobrobytu``. Jeździłem dookoła świata, gdzie wielu ludzi, mówiących różnymi językami zaczęło z tego żyć. Pewne przedsiębiorstwo, zrobiło nawet z tych konsultacji trzydniowe warsztaty.
Jak prawdopodobnie wiesz, nasza gospodarka i planeta, są w wielkich kopotach. Jedynie tego rodzaju informacje w rękach mas, mogą zbawić świat. Jeśli każdy, kto otrzyma niniejsze konsultacje, w krótkim czasie przekaże je choćby jednej osobie, mogą one trafić w przeciągu roku do miliarda ludzi!
Chciałbym, żebyś zrozumiał wielką moc jednostki, współdziałającej z innymi, której ekspresja jest inteligentna. Kiedy dzielisz się niniejszymi konsultacjami z innymi, robisz coś wspaniałego dla siebie i dla ludzkości.
Przemysł i sklepy, zwalniają setki tysięcy ludzi. Kiedy moje konsultacje dotrą do nich, będą oni mogli dzięki zrozumieniu pieniędzy i siebie, nauczyć się nie tylko nadziei, ale również poznają praktyczne koncepcje, umożliwiające im rozpoczęcie działalności na własny rachunek w taki sposób, który nie będzie szkodzić przyrodzie.
Z wielką radością rozwijam nowe pomysły i wspieram ludzi w realizacji ich snów i ideii. Naszym celem jest oświecenie ludzi w kwestiach, dotyczących pieniędzy.
Tylko wtedy, kiedy wszyscy nauczymy się realizować nasze boskie natchnienia, przyniesiemy pożytek światu, a gospodarka na planecie Ziemi zacznie naprawdę rozkwitać.
(MK) Naszym celem jest ukazanie ci drogi, która (jeśli na nią wejdziesz) zaprowadzi Cię do każdego celu, który sobie obierzesz. Ta droga poprowadzi cię poprzez sukcesy we wszystkich dziedzinach twojego życia (praca, związki, pieniądze, ...). Nie ma znaczenia, ile obecnie masz lat ani jak układało się do tej pory twoje życie - nie jest jeszcze za późno, byś stał się człowiekiem radosnym, szczęśliwym, kochanym i kochającym, byś odnalazł siebie w gronie ludzi sukcesu i doskonale prosperujących teraz i w przyszłości.
(LŻ) Na treść niniejszego opracowania składają się teksty kilku autorów, którzy sami wiele skorzystali z metody kreacji bogactwa przez budowanie pozytywnego nastawienia, a teraz dzielą się z tobą efektami swej pracy jak i własnymi przemyśleniami.
Z nadzieją i życzliwością dedykuję tę pracę wszystkim, którzy chcą wziąć własny los w swoje własne rące, którzy usiłują pojąć treści kryjące się za słowami:
Prawda, Prostota i Miłość,

Dokonałeś wyboru
(MK) To, że w tej chwili trzymasz tę książkę w ręku świadczy, że masz prawdopodobnie dość niepełnego i frustrującego cię życia. Poszukujesz czegoś nowego, co mogłoby ci odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię pytania i rozwiązać przynajmniej te, jak się tobie wydaje, główe problemy. Ze swojego doświadczenia wiem, że wszystkie problemy biorą się z niewiedzy. Jak je przezwyciężać, jak postępować, by ich było jak najmniej lub, by ich wcale nie było? Nie zalecam, byś się na zapas martwił, że bez problemów twoje życie stanie się nudne, straci sens. Wręcz przeciwnie, zacznie cię pasjonować jeszcze bardziej, stanie się pełniejsze, szczęśliwsze, a co najważniejsze, doskonałe we wszystkich aspektach.
Jeśli wydajesz się sobie i innym bezsilny, bezwartościowy, niezasługujący, niekochany czy do niczego, to teraz nie ma najmniejszego znaczenia. I tak mam o tobie najlepsze zdanie (chociaż cię prawdopodobnie nie znam i nie spotkaliśmy się). Może chciałbyś wiedzieć, skąd we mnie tyle optymizmu? Skąd mogę wiedzieć, jaki jesteś?
Tak, jak ty teraz, tak i ja od czegoś zaczynałem. Wiem, że początki nie są najłatwiejsze, ale za to jak inspirują! Wiedz, że teraz w swoich rękach trzymasz "instrukcję użytkowania siebie" z programem "człowiek sukcesu". Jeśli wydaje ci się to śmieszne, to znak, że jesteś na dobrej drodze, by ta książka przysłużyła ci się jak najlepiej.
Ta książka to dobry interes. Kupując ją zrobiłeś swój pierwszy poważny krok, by stać się człowiekiem sukcesu. Stare chińskie przysłowie mówi "Pierwszy krok rozpoczyna tysiącmilową podróż". Mam nadzieję, że zawarte tu treści posłużą ci jako "ponaddzwiękowy samolot", który pozwoli ci błyskawicznie przenosić się do realizacji upragnionych celów i sukcesów najwyższej jakości. Wiedz, że ta książka nic za ciebie nie zrobi, ty sam trzymasz drążek sterowniczy twego samolotu i tylko od ciebie zależy, kiedy będzisz chciał wystartować, jak nim pokierujesz i na jaką wysokość się wzniesiesz. Wiedz, że już teraz każdy sukces jest w zasięgu twojej ręki. Tylko od ciebie zależy, jak szybko tę rękę wyciągniesz i jak szeroko otworzysz swoje dłonie i swoje serce.
Co to takiego: bogactwo?
(LO) Bogactwo to towary, usługi lub pomysły, które można dobrze sprzedać.
Na świecie jest dużo pieniędzy, które mogą być twoje, jeśli nauczysz się stosować rządzące nimi prawa. Wystarczy, że stworzysz “maszynę do robienia pieniędzy”, która będzie produkować towary, usługi lub idee. Ich ilość, ale przede wszystkim jakość zadecyduje o twoich dochodach.
Bogactwo jest wytworem ludzkiego umysłu. A ilość posiadanych przez ciebie pieniędzy, nie zależy od wysiłku, ale od jakości twoich myśli.
Należy zacząć od wyrobienia w sobie “świadomości dobrego prosperowania”, będącej zbiorem pozytywnych myśli o pieniądzach.
Od tego już tylko krok do stwierdzenia, że warunkiem powodzenia jest darzenie szacunkiem samego siebie .
Umysł równie łatwo tworzy bogactwo, co ubóstwo, ponieważ przestrzega “prawa rozwoju”, które mówi:
To, czemu poświęcasz uwagę “rozwija się”.
“Dobre idee” (czyli twórcze, efektywne pomysły) to podstawa powodzenia. Możesz je czerpać z książek, seminariów, a także z kontaktu z “inteligencją absolutną”, którą możesz nasiąkać w czasie medytacji. Raz zdobyte “dobre idee” możesz utrwalić wykorzystując afirmacje, które podnoszą sprawność myślenia. Mamy ogromne potencjalne możliwości, ponieważ wykorzystujemy swoje mózgi zaledwie w 10 %. By je uruchomić, wystarczy zmienić sposób myślenia. Wiedz, że masz moc władania nie tylko pieniędzmi, ale wszystkim, zarówno otoczeniem, jak i własną świadomością. Rzecz w tym, byś to robił inteligentnie.
Rozpamiętując ubóstwo, które spowodowały pieniądze, pogarszasz swoją sytuację materialną. Kiedy skoncentrujesz się na zabawie za pieniądze zauważysz, że masz ich coraz więcej, i lepiej się nimi bawisz.
Jeśli zastosujesz się do naszych rad, twój umysł stanie ci się posłuszny. Twojej woli poddadzą się również pieniądze. Wystarczy, że opanujesz odpowiednie techniki.
Na pewno zadajesz sobie pytanie: “Co to znaczy być milionerem?”
Bardzo łatwo możesz się tego dowiedzieć. Po prostu, wpisz sobie do książeczki oszczędnościowej liczbę:
1.000.000,-
I jak się teraz czujesz? Czy posiadanie miliona ułatwiło ci nabycie tego, czego potrzebujesz? Na pewno nie.
By czuć się milionerem nie wystarczą pieniądze. Potrzebna jest ponadto świadomość dobrego prosperowania. To ona sprawia, że zacząłem pomagać innym. Wiele podróżowałem i ludzie obdarowywali mnie różnymi przedmiotami, bym z nimi został.
Nawet bez pieniędzy można zdobyć wszystko, jeśli się służy “dobrej idei”.
Jako przykład niech posłuży kobieta, którą zwą “pielgrzymem pokoju”. Od 20 lat wędruje po Stanach Zjednoczonych, ponieważ ślubowała, że będzie to robić, dopóki na świecie nie zapanuje pokój. Rozwinęła w sobie świadomość dobrego prosperowania i dlatego nigdy nie prosi o pieniądze. Wszędzie, gdzie się zatrzyma, spotyka ludzi życzliwych, którzy służą jej posiłkiem, noclegiem, udostępniają własne auta.
Można się wyzbyć wszystkiego i żyć dostatnio.
Z powyższych przykładów wynika, że w życiu można nieprzerwanie trwać na “wygranej pozycji”.
Od czego zacząć?
(MK) To jedno z najważniejszych pytań, jakie z pewnością sobie stawiamy, myśląc o zrobieniu dużych pieniędzy. Z pewnością chcemy przy tym osiągnąć pełny sukces i satysfakcję z wykonywanej pracy. Jeśli jesteś na początku drogi do sukcesu, to pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest zaufać sobie i swoim nieograniczonym możliwościom twórczym. Umysł ma nieograniczone możliwości, bez względu na to, jak ci się wydaje. Jeśli myślisz, że tak nie jest, to wiedz, że to, ty sam stworzyłeś ograniczenia w swoim umyśle. Umysł tworzy ci wszystko według dokładnej projekcji twoich myśli. Jeśli myślisz o porażce i ograniczeniach, jakie stawia ci świat, będziesz to miał. Jeśli będziesz chciał doświadczać sukcesu i bogactwa, twój umysł zrobi wszystko, by ci to zapewnić. W ten sposób uruchamiasz potężną moc twórczą dla urzeczywistniania swojego szczęścia, bogactwa i powodzenia. Nie wahaj się, by z tej siły skorzystać i zaprząc ją do odnoszenia sukcesów. Im więcej zaczniesz ją wykorzystywać, tym bardziej będziesz doświadczać sukcesów i bogactwa.
Wykreowanie sukcesu wcale nie jest trudniejsze, niż poniesienie porażki.
Wybór należy do ciebie. Co więc wybierasz?
Jeżeli teraz dalej czytasz tę książkę, to prawdopodobnie wybrałeś sukces. Chcąc doskonale prosperować trzeba spełnić podstawowy warunek: mieć świadomość obfitości, świadomość, że możesz być bogaty, osiągnąć sukces, że całe bogactwo jest dla ciebie i że na nie zasługujesz. Stwórz swoją świadomość obfitości, a wszystko inne będzie ci dane.
Wykorzystaj do tego jak najpełniej afirmacje, medytacje, modlitwy, relaks i inne techniki, które pozwolą ci na twórcze spełnienie.
Zastanów się nad poniżej wypisanymi zdaniami. Odnieś je do siebie. Czy uważasz je za prawdziwe, za słuszne?
Ja, (imię) zasługuję na bogactwo i dostatek i przyciągam je do siebie.
Wszystko, co potrzebne do odniesienia sukcesu, jest we mnie.
Całe bogactwo Boga jest już teraz obecne w moim umyśle.
Pieniądze są czyste, bezpiczne, korzystne i sprawiedliwe. Jestem nimi nagradzany za wszystko, co robię.
Myślę i działam tylko w tym kierunku, który lubię. Przynosi mi to korzyści materialne i duchowe. Razem ze mną wygrywają wszyscy wokół.
Wszystko, ku czemu się kieruję, jest sukcesem.
Ja, (imię) zawsze wybieram bogactwo, dobrobyt i dostatek niezależnie od tego, co wybierają inni, co czują inni i co myślą inni.
(LŻ) Jak się czujesz z myślą, że mógłbyś tak traktować siebie i innych? Jakbyś się czuł, myśląc w ten sposób o sobie? Czy to może być prawda, czy też zalewamy ci oczy fałszem i pobożnymi życzeniami?
Ostrzeżenie:
Prawda o pieniądzach i o bogactwie
atakuje twój system wartości!
A każde z powyżej wypisanych zdań jest prawdziwe, choć może na razie ich nie akceptujesz.
(LO) Ważne jest pamiętać, że gry o pieniądze nie można traktować poważnie. Ludzie w naszym społeczeństwie, mają skłonność do traktowania pieniędzy zbyt serio.
Tam, gdzie dorastałem, nie rozmawialiśmy nigdy o pieniądzach..., ponieważ nigdy nie było ich wystarczająco dużo, żeby wypełnić temat rozmowy!
Gdy rozmawia się o pieniądzach, konieczne jest poczucie humoru. Ważne jest również to, żeby umieć tracić pieniądze z wdziękiem i być w stanie doświadczać porażek i sukcesów nie tracąc człowieczeństwa.
Wszyscy sławni, zamożni ludzie, poprzez rozliczne doświadczenia, nauczyli się upadać w wielkim stylu.
(LŻ) Teraz pora zabrać się za pracę.
Jeśli chcesz zarabiać więcej, znacznie więcej, niż dotychczas, musisz się zgodzić na zmianę swoich wyobrażeń o bogactwie, o pieniądzach i o ich obiegu. Musisz też zaakceptować podniesienie własnej samooceny. A to oznacza zmianę twojego systemu wartości. Masz teraz do wyboru: z poczuciem zawodu, a jednocześnie ulgi odrzucić tę książkę i powiedzieć "Znów IM się nie udało mnie zmienić. Pozostanę wierny swoim ideałom za cenę biedy." lub pójść dalej w kierunku urzeczywistnieni ...

Ciąg dalszy w pliku do pobrania.

Wkuwanko.pl jako podmiot świadczący usługę hostingu materiałów edukacyjnych nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Aby zgłosić naruszenie prawa autorskiego napisz do nas.

ikona Pobierz ten dokument

Wróć do kategorii

wkuwanko.pl

Wasze komentarze: dodaj komentarz

 • Nie ma jeszcze komentarzy do tego materiału.

Materiały w kategorii Psychologia [74]

 • podgląd pobierz opis 01 Moralność i Etyka
 • podgląd pobierz opis 02 Światopogląd aksjologiczny
 • podgląd pobierz opis 03 Relacje pojęć moralność i etyka
 • podgląd pobierz opis 04 Dziedziny i zadania refleksji etycznej
 • podgląd pobierz opis 05 Zycie gosp a nauki ekonom i etyka
 • podgląd pobierz opis 06 Wartość i moralność pracy
 • podgląd pobierz opis 07 Spory wokół kwestii stosunków własnościowych
 • podgląd pobierz opis 08 Zasada sprawiedliwości
 • podgląd pobierz opis 09 Prawa do zysku i bogactwa
 • podgląd pobierz opis 10 Podział pracy i zróżnicowanie moralności
 • podgląd pobierz opis 11 Czy biznes jest zawodem
 • podgląd pobierz opis 12 Czy możliwa jest etyka biznesu
 • podgląd pobierz opis 13 Zarys historyczny etyki biznesu
 • podgląd pobierz opis 14 Uwarunkowania i uzasadnienia etyki biznesu
 • podgląd pobierz opis 15 Podstawowe zakresy etyki biznesu
 • podgląd pobierz opis 16 Etos Biznesu
 • podgląd pobierz opis 18 Pracodawca - Pracownicy
 • podgląd pobierz opis 19 Etyka kupiecka
 • podgląd pobierz opis 20 Uczciwa konkurencja
 • podgląd pobierz opis 21 Praktyki korupcyjne
[ Misja ] [ Regulamin ] [ Kontakt ] [ Reklama ]   © wkuwanko.pl 2008-2019 właściciel serwisu SZLIFF

Partnerzy: matzoo.pl matmag.pl batmat.pl onlinefm.pl pisupisu.pl Matematyka radio online